These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Hylton Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    11 November 1999 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Member of the Committee of Selection (Lords)

      Committee role

      4 December 2008 to 26 April 2013

    Held in the last 20 years

    • Member of the House of Lords

      Parliamentary role

      6 June 1968 to 11 November 1999

    1968