These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Baroness Howe of Idlicote Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    29 June 2001 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Member of the Communications Committee

      Committee role

      23 April 2007 to 8 April 2010

    Held in the last 20 years

    • Member of the BBC Charter Review Committee

      Committee role

      24 May 2005 to 8 November 2006

    2005