These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Evans of Watford Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    28 July 1998 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Member of the Small and Medium Sized Enterprises Committee

      Committee role

      10 October 2012 to 28 February 2013

    Held in the last 20 years

    • Member of the Library and Computers Sub Committee

      Committee role

      23 November 1999 to 7 November 2002

    1999