These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Baroness Lawrence of Clarendon Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    6 September 2013 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Member of the Human Rights (Joint Committee)

      Committee role

      19 July 2017 to 1 July 2019

    • Member of the Human Rights (Joint Committee)

      Committee role

      16 July 2015 to 27 April 2017

    2015