These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Haworth Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    28 June 2004 to present

  • Member of the Draft Registration of Overseas Entities Bill (Joint)

    Committee role

    25 February 2019 to present

Previous roles

  • Held in the last 20 years

    • Member of the Draft Marine Bill (Joint Committee)

      Committee role

      13 May 2008 to 22 July 2008

    2008