These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Donoughue Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    21 May 1985 to present

Previous roles

  • Held in the last 20 years

    • Member of the Draft Gambling Bill (Joint Committee)

      Committee role

      9 September 2003 to 22 July 2004

    Held in the last 30 years

    • Member of the Works of Art Committee (Lords)

      Committee role

      28 November 1995 to 19 November 1998

    1995