These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Sassoon Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    29 May 2010 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Commercial Secretary (HM Treasury)

      Government role

      13 October 2010 to 1 January 2013

    • Member of the Consumer Insurance (Disclosure and Representations) Bill [HL]

      Committee role

      5 September 2011 to 1 December 2011

    2010