These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Colin Clark Roles in Parliament

Current roles

  • MP for Gordon

    Parliamentary role

    8 June 2017 to present

  • Member of the Environmental Audit Committee

    Committee role

    4 December 2017 to present

  • Member of the Consolidation Bills (Joint Committee)

    Committee role

    5 March 2018 to present

  • Member of the Backbench Business Committee

    Committee role

    23 April 2018 to present

  • Member of the Treasury Committee

    Committee role

    29 October 2018 to present

Previous roles