These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Viscount Astor Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    11 November 1999 to present

Previous roles

  • Held in the last 20 years

    • Member of the House of Lords

      Parliamentary role

      4 July 1973 to 11 November 1999

    Held in the last 30 years

    • Member of the Library and Computers Sub Committee

      Committee role

      3 December 1990 to 22 October 1991

    1973