These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Baroness Couttie Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    5 September 2016 to present

  • Member of the European Union Committee

    Committee role

    1 July 2019 to present

  • Member of the EU Financial Affairs Sub-Committee

    Committee role

    2 July 2019 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Member of the Political Polling and Digital Media Committee

      Committee role

      29 June 2017 to 20 March 2018

    2017