These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Baroness Worthington Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    31 January 2011 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Shadow Spokesperson (Energy and Climate Change)

      Opposition role

      7 October 2011 to 5 November 2015

    • Opposition Whip (Lords)

      Opposition role

      6 September 2012 to 18 September 2015

    2011