These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lloyd Russell-Moyle Roles in Parliament

Current roles

  • MP for Brighton, Kemptown

    Parliamentary role

    8 June 2017 to present

  • Member of the International Development Committee

    Committee role

    11 September 2017 to present

  • Member of the International Development Sub-Committee on the Work of the Independent Commission for Aid Impact

    Committee role

    13 September 2017 to present

  • Member of the Committees on Arms Export Controls (formerly Quadripartite Committee)

    Committee role

    10 October 2017 to present

  • Member of the Draft Registration of Overseas Entities Bill (Joint)

    Committee role

    19 February 2019 to present

Previous roles