These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Stephen Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    2 February 2011 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Liberal Democrat Lords Spokesperson (Scotland)

      Opposition role

      1 June 2015 to 28 October 2016

    • Member of the Partnerships (Prosecution) (Scotland) Bill Special Public Bill Committee

      Committee role

      22 January 2013 to 13 February 2013

    Held in the last 30 years

    1991