These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Cromwell Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    10 April 2014 to present

  • Member of the EU Justice Sub-Committee

    Committee role

    12 June 2015 to present

  • Member of the Finance Committee (Lords)

    Committee role

    1 September 2016 to present

  • Member of the European Union Committee

    Committee role

    27 June 2017 to present

Previous roles

  • Held in the last 20 years

    • Member of the House of Lords

      Parliamentary role

      18 August 1982 to 11 November 1999

    1982