These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Lord Watson of Richmond Roles in Parliament

Current roles

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    23 July 1999 to present

Previous roles

  • Held in the last 10 years

    • Member of the EU Sub-Committee A - Economic and Financial Affairs, and International Trade

      Committee role

      24 May 2005 to 12 November 2009

    Held in the last 20 years

    • Member of the EU Sub-Committee C

      Committee role

      6 December 1999 to 20 November 2003

    1999