These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

Current roles

  • Baroness in Waiting (HM Household) (Whip)

    Government role

    29 July 2019 to present

  • Member of the House of Lords

    Parliamentary role

    5 September 2016 to present

  • Member of the Statutory Instruments (Joint Committee)

    Committee role

    19 July 2017 to present

  • Member of the Science and Technology Committee (Lords)

    Committee role

    1 July 2019 to present

Previous roles