These pages are being tested. Give feedback to help improve them. Go to current website

2010 to 2015 Parliament

MPs A to Z - showing results for G

  • Sir Roger Gale

    North Thanet from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Mr George Galloway

    Bradford West from 29 March 2012 - 30 March 2015

    Respect

  • Mike Gapes

    Ilford South from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Barry Gardiner

    Brent North from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Lord Garnier

    Harborough from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Mark Garnier

    Wyre Forest from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Mr David Gauke

    South West Hertfordshire from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Andrew George

    St Ives from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Liberal Democrat

  • Nick Gibb

    Bognor Regis and Littlehampton from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Stephen Gilbert

    St Austell and Newquay from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Liberal Democrat

  • Michelle Gildernew

    Fermanagh and South Tyrone from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Sinn Féin

  • Dame Cheryl Gillan

    Chesham and Amersham from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Sheila Gilmore

    Edinburgh East from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Pat Glass

    North West Durham from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • John Glen

    Salisbury from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Mary Glindon

    North Tyneside from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Mr Roger Godsiff

    Birmingham, Hall Green from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Paul Goggins

    Wythenshawe and Sale East from 6 May 2010 - 7 January 2014

    Labour

  • Zac Goldsmith

    Richmond Park from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Helen Goodman

    Bishop Auckland from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Mr Robert Goodwill

    Scarborough and Whitby from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Michael Gove

    Surrey Heath from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Richard Graham

    Gloucester from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Mrs Helen Grant

    Maidstone and The Weald from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • James Gray

    North Wiltshire from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Chris Grayling

    Epsom and Ewell from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Tom Greatrex

    Rutherglen and Hamilton West from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Damian Green

    Ashford from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Kate Green

    Stretford and Urmston from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Justine Greening

    Putney from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Lilian Greenwood

    Nottingham South from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Mr Dominic Grieve

    Beaconsfield from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Nia Griffith

    Llanelli from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Andrew Griffiths

    Burton from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Ben Gummer

    Ipswich from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative

  • Andrew Gwynne

    Denton and Reddish from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Labour

  • Mr Sam Gyimah

    East Surrey from 6 May 2010 - 30 March 2015

    Conservative